تسمه های رابر SIT سری V

12 آذر 1402

تسمه های رابر SIT سری V

تسمههای SIT S.p.A به لطف ویژگیهای نوآورانهی ساخت، استانداردهای بین المللی و توسعه ی  مداوم، راه حلی ایده آل، تطبیق پذیر و اقتصادی برای طراحی و تولید ماشین آلات صنعت هستند. بیش از پنج دهه است که SIT ارائه دهنده ی راه حل های انتقال نیروست و با تکیه بر یکی از  گسترده ترین سبد محصولات در بازار، امکان انتخاب کارآمدترین و کم حجم ترین راه حل انتقال قدرت  با بهترین نسبت کیفیت و قیمت را فراهم آورده است.

 

زمانی که نیازی به همگامسازی نباشد، تسمهی V واسطه ای مقرون به صرفه، بی صدا و کارآمد برای  انتقال قدرت است. با این حال عملکرد همه ی تسمه های V یکسان نیست؛ بسته به شرایط، برخی  از آنها در نزدیکتر کردن شما به هدف نهایی تان عملکرد بهتری دارند.

 

از تکیه گاههای ساخت تسمه هایSIT، منابع تحقیق و توسعه است که با هدف ارائه ی تسمه ی متناسب با درایو به مشتری؛ توسط بازاریابی نیز پشتیبانی میشود.

جدا از مزایایی نظیر:

  • ظرفیت نیروی بالا در تسمه
  •  عملکرد قابل اتکا
  • کیفیت پایدار
  • مزایای اقتصادی

توجه به جزئیاتی مانند استانداردسازی، نشان دهنده ی تعهد SIT به مشتریست؛ تسمههای V و  Wedge با استانداردهای مربوطه ی منتشرشده توسط AFNOR ،DIN ،BSI ،RMA ،ISO و... سازگار  است.

synchronization

 

 

تحقیقات

تحقیقات زیادی روی تمام انواع تسمه توسط SIT انجام گرفته است که در آنها از منظر کاربر به  سیستم انتقال قدرت توجه میشود بنابرین این تحقیقات به یک یا دو جنبه ی خاص از سیستم  محدود نشده است. بدیهی است که کاربر مایل به درایوی است که نیرو را با کمترین نیاز ممکن با توجه و مراقبت انتقال دهد و برای مدت زمان طولانی و کافی عملکرد رضایت بخش داشته باشد تا  هزینه ی خدمات به کمترین میزان کاهش یابد.

 

مشاهدات SIT حاکی از این است که تنها روش موثر اندازه گیری قابلیتهای یک تسمه در بررسی  عملکرد آن در شرایط سرویس دهی واقعی است؛ در نتیجه دستگاههای آزمایشی توسط این کمپانی  ً مانند شرایط سرویس دهی  ساخته شده است که تسمه ها را برای مدتی طولانی، در شرایطی دقیقا واقعی، به همراه تجهیزات اضافی لازم برای اندازهگیری سرعت، لغزش، کشش، نیرو و... قرار  میدهد.

 

رهایی از تنظیم مکرر کشش، از عواملی ست که عملکرد تسمه را رضایت بخش میسازد؛ یکی از  تست های استانداردی که روی تسمه ها انجام میگیرد تعیین میکند که تسمه چه مدت میتواند بدون تنظیم و رسیدگی به درستی کارش را انجام دهد.

 

علاوه بر تست هایی که تسمه را تحت سرویس واقعی میسنجند، تست های تکمیلی از جمله  تست های دینامومتر و آزمایشات، جهت سنجیدن توانایی مقاومت تسمه در برابر خمش (روی  اندازههای مختلف پولی)، تحت تنش ها و سرعتهای مختلف نیز انجام میگیرد.

تسمه V مدل Classical

 

 

 

 

 

از پرکاربردترین تسمههای V که بیشتر به دلیل راحتی و رواج پر استفاده است. این تسمه ها می  توانند نیرو را با کمترین هزینه نصب انتقال دهد؛ اما فضای بیشتری را اشغال میکند و وزن درایو با این نوع تسمه (نسبت به درایو با تسمههای“Narrow V” ) بیشتر است.

 

به صورت کلی با وجود کارایی کمتر نسبت به تسمههای Narrow V، تطبیق پذیری و طیف وسیعی  از اندازهها و انواع، تسمههای Classical V را به گزینهای جذاب تبدیل میکند.

 

 

سطح مقطع این تسمه ها ظرفیت انتقال توان بالاتری را برای هر اندازه قرقره ارائه میدهد؛ بنابر این امکان استفاده از تسمه های کوچکتر و یا کمتر را برای انتقال بار فراهم می کند که اگر هدف به حداکثر رساندن راندمان انتقال نیرو با کاهش وزن و اندازه درایو باشد، مزیت مهمیست.

 

مقایسه ی تسمه های روکشدار و لبه بریده

 

بر خالف تسمه های V معمولی با روکش پارچه ای، تسمه های لبه بریده فاقد پوشش است.  تسمه های V لبه بریده، به لطف ضریب اصطکاک بالاتر، ظرفیت انتقال توان و بازدهی بالاتری دارد،  دنده های سطح داخلی تسمه با افزایش جریان هوا موجب کارکرد در شرایط خنک تر میشود و همچنین انعطاف پذیری بیشتر در این تسمه ها امکان استفاده از پولی های کوچکتر ( نسبت به  تسمه های روکشدار) را میدهد. SIT انواع تسمه ی روکشدار و لبه بریده را در مقطعهای Narrow و Classical ارائه میدهد.

 

انواع پروفیلهای تسمه ی V:

 

Wrapped /Envelope

Moulded Cog /Raw-Edge

 

سری های متفاوت تسمه با توجه به شاخص عملکرد آنها شناخته میشود؛ این شاخص یک پارامتر  سریع، شهودی و بصری برای درک سطح عملکرد تسمه است. اطلاعات فنی کامل در مورد عملکرد  هر تسمه در جدول Power Rating مربوط به آن گنجانده شده است.

کنترل ازدیاد طول، کلید عملکرد بینظیر است. از آنجایی که همه مواد طی کارکرد دچار ازدیاد طول میشود، نمیتوان آن را حذف کرد؛ روش رسیدن به عملکرد قابل اطمینان، کنترل ازدیاد طول ناشیاز کشیدگی است بطوریکه درصد آن حداقل و قابل پیشبینی و یکنواخت باشد. تسمه های Vشرکت SIT در تطابق با پولی بسیار دقیق است. به لطف کنترل و رعایت سختگیرانه ی تلورانس طولی، امکان نصب مجموعهای از تسمه های V روی همان درایو فراهم است تا از هرگونه مشکل تطبیق جلوگیری شود. تلورانس های به دست آمده (توسطPrecision  Matched ) در مقایسه با آنچه که توسط ISO 4184 مقرر شده است، تطابق بیشتری ر ا نشان میدهد.

 

ثبت نام در خبرنامه بافکو

شما می توانید با عضویت در خبرنامه بافکو از آخرین اخبار، مقالات و رویداد ها مطلع شوید

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید


تمامی حقوق این صفحات متعلق به شرکت بافکو است ادیب